תזונאי לילדים ולנוער

התזונה היא  אחד הרכיבים החשובים ביותר להתפתחות ילדינו. בנקודה זו של חייהם גופם מתפתח ובונה עצמו לשנים העתידות לבוא, ולכן חשוב מאוד שההרכב התזונתי יהיה אופטימלי. הדרך הטובה ביותר להבטיח זאת היא באמצעות התקשרות עם תזונאי, ומייד תבינו כיצד הם יכולים לעזור לכם.

מה זה תזונאי?

מקצוע התזונה משתייך למקצועות הפארא-רפואיים, והוא חולש על כל תחום האחריות הקשור להרכב המזונות שאדם צריך לצרוך בהתאמה אישית עפ"י מאפייניו וצרכיו. המקצוע נלמד בישראל במספר מוסדות אקדמיים, כאשר לאחר סיום הלימודים על הבוגרים לעבור התמחות בבית חולים במטרה להיות בעלי רישיון רשמי של תזונאי קליני. קיימים מוסדות רבים אשר מעסיקים איש מקצוע זה, דוגמת קופות חולים ובתי חולים, מרכזי ספורט וכושר, מרכזי שיקום ומרכזי חינוך מיוחד, מפעלי מזון ועוד, וישנם גם אנשי מקצוע שעובדים בתור יועצים עצמאיים.

תזונאית ילדים

התקשרות עם תזונאית ילדים היא דבר חשוב מאוד, שכן כל נושא התזונה מהווה נקודה קריטית בהתפתחותם. שמירה על תזונה נכונה מבססת את צפיפות העצם של הילדים לפני הגיעם לבגרות, משפרת את הסיכוי לקבלת מחזור חודשי תקין מגיל ההתבגרות ואילך, מונעת השמנה בגיל הילדות ומונעת התפתחות הפרעות קשב וריכוז. להורים קשה לעיתים לעלות על מצוקה של חוסרים או עודפים תזונתיים עד שכבר מופיעים התסמינים, כך שרצוי להתקשר עם איש מקצוע מנוסה שיוכל להתריע על הבעיה בזמן במידה והיא קיימת ואף למנוע אותה.

חשוב לציין, כי כאשר מדובר בילדים הנמצאים במסגרת החינוך המיוחד, תזונתם הופכת להיות חשובה עוד יותר, וזאת במטרה למקד אותם עוד יותר בלימודיהם, למנוע השמנה בגילי הילדות, במיוחד במקרים של פיגור שכלי או נכות מגבילה מאוד. תזונאי מקצועי ומנוסה יודע להתאים לכל ילד את התזונה האידאלית בהתאמה אישית, והתוצאות ניכרות בשטח מהר מאוד.

תזונאית קלינית: גם לבני הנוער

החל מגיל 12 בערך, הילדים מתחילים את תהליך ההתבגרות שלהם. הם מגיעים אט-אט לבגרות מינית, השרירים שלהם מתחזקים, הם גדלים במימדיהם (גובה ומשקל), ויחד עם זאת, עליהם לעמוד בלא מעט אתגרים לימודיים, אך גם חברתיים. תזונאית קלינית בשלב זה של חייהם יכולה לסייע להם רבות בכל הקשור לצריכה נכונה ומאוזנת של תפריט אידיאלי ובהתאמה אישית, וזה יכול לתמוך בשינויים ההורמונליים שלהם בגיל זה, יאפשר להם צריכה מספקת של ויטמינים, מינרלים וחלבונים הדרושים לתהליך הגדילה וכמו כן, יאפשר להם לצרוך בצורה אידיאלית מזונות שימנעו תופעות חיצוניות לא רצויות כגון פצעי בגרות, אקנה, הזעת יתר וריחות גוף רעים.

תזונאי ספורט: היבט חשוב נוסף בגילי הנוער

בני נוער נוטים להיות פעילים ביותר בגיל זה, והדבר מתבטא בפעילויות ספורטיביות רבות, בין אם באופן מקצועי במסגרת חוגים או הכנות לקבלה ליחידות קרביות בצבא, ובין אם בתור תחביב במטרה לשמור על מראה חיצוני רצוי. מסיבה זו, רבים מחפשים תזונאי ספורט מומלץ  שיעזור להם למקסם את היכולות וההישגים מבלי לפגוע בגופם. בתור הורים לבני נוער שנכללים תחת הגדרה כזו או אחרת, חשוב גם שתחפשו איש מקצוע שמתמחה באוכלוסיות ספציפיות, למשל, תזונאי ספורט שעובד עם חינוך מיוחד, נכים וכדומה.

היכן תוכלו למצוא תזונאי מומלץ?

הדרך הטובה ביותר למצוא תזונאי מומלץ היא דרך אתר המטפל, בו תוכלו לבחור את איש המקצוע שלכם בהתאמה אישית לפי אזור, סוג טיפול, שפה, שנות ותק וכדומה. זוהי הדרך הנוחה ביותר למצוא את איש המקצוע הנכון, בין אם תצטרכו תזונאית ספורט, תזונאי לחינוך מיוחד או לגיל הרך, או שבכלל אתם מחפשים תזונאי טבעוני שעובד עם בני נוער שדוגלים באורח חיים זה, או כל סוג אחר של מטפל מתחום התזונה. באתר שלנו תוכלו למצוא מגוון טיפולים נוספים לילדים, המיועדים בין היתר לבעיות רגשיות, כדוגמת פסיכודרמה לילדים.

תזונאי
שתף את הפוסט

התחברות

עדין לא נרשמתם ?